Jesień w domu i zagrodzie (plus plakaty do pobrania)

Wiecie, że to już? Tak, tak. Przyszła w końcu. Jesień. Liście na drzewach już zaczynają zmieniać kolory z zielonych na żółte. Słońce słabiej grzeje, poranki straszą chłodem, dzień coraz krótszy. Życie z dworu powoli przenosi się do domu...
Ale nie dajmy się ponurym myślom i tęsknocie za latem. Zaprośmy jesień do naszych czterech kątów. Nie tę deszczową i szaroburą, ale mieniącą się wszelkimi rozgrzewającymi barwami. Rozświetloną blaskiem świec i pachnącą aromatyczną herbatą. :)Wystarczy spacer po lesie czy parku. Wysoko zadzierajcie głowy w poszukiwaniu gałązek jarzębiny. Patrzcie też pod nogi - do domu zabierzcie szyszki, żołędzie, kasztany, szczególnie ładnie przebarwione liście. Znalezione skarby wyeksponujcie, tworząc miłą dla oka kompozycję.
Ja dodatkowo kupuję jeszcze miniaturowe dynie. Nawet kilka postawionych na komodzie czy parapecie wnosi do domu wesoły nastrój. Do tego wrzosy.
Na drzwiach wejściowych powieście wianuszek upleciony z gałązek i liści. Przy progu postawcie doniczki z chryzantemami.
Naprawdę niewiele potrzeba, by uszczknąć z jesiennego otoczenia coś dla siebie i cieszyć się tą kolorową porą roku. :) Zresztą zobaczcie...

Jeśli macie ochotę to wrażenie jesiennej atmosfery w Waszym wnętrzu jeszcze zintensyfikować, to zerknijcie na plakaty poniżej. Może któryś z nich zawiśnie na ścianie, przypominając, że jesień nie jest przecież taka straszna... :)

P.S. Kliknijcie na "pobierz" pod wybranym plakatem, zapiszcie wersję pdf na komputerze i drukujcie w formacie A4. 

1 komentarz:

  1. zainspirowałaś mnie:) nasze starsze dzieciaki już co prawda od miesiąca maniakalnie znoszą kasztany do domu, ale może na jutrzejszym spacerze zgarniemy jeszcze jakieś gałązki i faktycznie zrobimy ten miły klimacik w domu:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 RYŚKA DOMOWA , Blogger