Blogerzy polecają się!

Odkąd bawię się w blogowanie, upływający czas odmierzam nie tylko urodzinami najbliższych i zmieniającymi się porami roku, ale również odbywającą się corocznie akcją Share Week Andrzeja Tucholskiego! :) Trochę się wygłupiam, bo to dopiero moja druga edycja, ale nie wyobrażam sobie, żebym mogła nie polecić swoich ulubionych blogów, jak to zrobiłam w zeszłym roku. Jeśli jesteście ciekawi, kogo poleca Ryśka Domowa, to zapraszam!

1. GREEN CANOE
To jest blog, od którego wszystko się zaczęło, tzn. zaczęła się moja przygoda z blogosferą. Pierwszy, który czytałam i odwiedzałam. I do dziś tu zaglądam. A miejsce rozrosło się do pokaźnych rozmiarów i właściwie jest to już chyba bardziej portal. 
Powodów jest wiele. Przede wszystkim interesuje mnie tematyka, czyli szeroko rozumiany design i urządzanie wnętrz. Joasia, autorka, to kobieta-rakieta i tytan pracy w jednym. :)  Wciąż coś zmienia w swoim domu i ogrodzie, przy tym jest czynna zawodowo, realizuje mnóstwo projektów, o których na blogu często i chętnie opowiada.
Ale Joasię lubię też za to, że czytając Jej teksty mam wrażenie, że ciągle się do nas, swoich czytelników, uśmiecha (i nie jest to tylko zasługa emotikonów :). No, kogo jak kogo, ale Janiny w tegorocznym zestawieniu nie mogło zabraknąć. To moje najnowsze odkrycie i świat musi się o tym dowiedzieć. :)) A tak serio - uwielbiam ten sarkastyczny humor, autoironię, charakterystyczny styl pisania, który już chyba rozpoznam wszędzie. :) Bardzo, bardzo lubię! Więcej o Janinie pisałam o tu. :)


3. KAROGRAFIA
Blog to nie tylko teksty, ale też oprawa graficzna. Prowadzenie swojego miejsca w sieci wiąże się  z nieustanną nauką. Jak zrobić podstrony albo nagłówek? Jak dodać gadżet Facebooka? Wciąż można coś zmieniać i ulepszać, żeby blog był jeszcze piękniejszy. Ja ciągle w nim grzebię i bardzo to lubię. Większość odpowiedzi na   pytania dotyczące graficznej strony blogowania znajduję u Karoliny.
Lubię Jej poczucie estetyki, bliskie memu (zerknijcie choćby na jej cudne szablony). Karolina przekonuje, że można mieć piękny blog na platformie Blogger i ja Jej wierzę!
Miałam też okazję z nią współpracować przy zmianie szablonu Ryśki i to była bardzo konkretna i profesjonalna pomoc.


Jeśli chcecie wiedzieć, kogo typowałam w zeszłym roku, to zajrzyjcie tu. Nadal polecam te blogi i jestem ich stałą czytelniczką.

4 komentarze:

 1. Janina forever!!
  Uwielbiam kobietę za poczucie humoru i męża i fokę i wszystko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam tak samo :) zaryzykuję nawet hasło: Janina na prezydenta! ;)

   Usuń
 2. Dziękuję serdecznie! Sprawiłaś mi wielką przyjemność <3
  A na pozostałe blogi chętnie zajrzę, bo kompletnie nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się! :) Twoje teksty są bardzo pomocne i na pewno nie raz jeszcze z nich skorzystam :) pozdrowienia!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 RYŚKA DOMOWA , Blogger