Easy like Sunday morning

Czytałam wczoraj artykuł o Malezji. Pogoda jest tam cały rok taka sama - wilgotne 30 stopni i ciepłe deszcze, których się nie zauważa.
Wiem, że w naszym umiarkowanym klimacie często narzekamy (sama to robię:), że pogoda nie taka, że zima trwa pół roku, że słońca jak na lekarstwo. I najlepiej, żeby lato trwało właśnie cały rok, jak w Malezji. Ale wyobrażacie sobie świat bez pięknych kolorowych jesiennych widoków? Ja nie.
Odkąd Hania chodzi do szkoły, nasze poranki to wyścig z czasem. Sobota też nie jest lepsza, bo Hanula pędzi na zajęcia w polskiej szkole. Tak naprawdę wybyczyć się do woli i pokokosić możemy dopiero w niedzielę. Dzień niestety też już coraz krótszy, więc nasze wspólne spacery w tygodniu ograniczają się do kilku kroków z przystanku autobusowego w drodze powrotnej ze szkoły.
Dlatego dziś nadrabialiśmy wszystkie zaległości i łapaliśmy ostatnie chwile pięknej jesiennej aury. Marzyło mi się wspólne szwendanie po naszym ulubionym parku i kawa z widokiem na plac zabaw. ;) Jak kiedyś, sentymentalnie... :) I udało się! Pogoda była dla nas łaskawa. A kolory... Tego na pewno nie ma w Malezji. ;)

 2 komentarze:

  1. Piękne zdjęcia! Ja tam lubię jesień, bardziej niż lato, które osłabia mnie upałami. Lubię dni mgliste i deszczowe, bo wtedy doceniam ogień płonący w kominku i przytulność własnego domu. Lubię zapach dymu z palonych liści. Lubię sikorki, które pojawiają się w ogrodzie w poszukiwaniu pożywienia. Kolory oczywiście też lubię i szelest liści pod stopami, i zapach tych liści. Tylko do krótkiego dnia najtrudniej się przyzwyczaić, ale z czasem można. A jak poprószy pierwszy śnieg, to już się marzy Boże Narodzenie. Pozdrawiam zatem jesiennie i ciepło :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. gdybym miała kominek, to jesień i zima mogłyby trwać cały rok ;) to zdecydowanie jest najlepszy powód, żeby tolerować jesienną i zimową szarugę :) ja tam się cieszę z tej naszej różnorodności pór roku. wszystkie mają dla mnie urok. pozdrawiam, Dagmara, ciepło baaardzo :))

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 RYŚKA DOMOWA , Blogger